Cariere

Posturi disponibile

Căutăm oameni pasionați de domeniul auto, orientați spre clienți și care își doresc să se dezvolte profesional. În schimb, noi le oferim un mediu de lucru atractiv, sansa dezvoltării profesionale și beneficii pe măsură.

Mecanic auto / Tinichigiu auto / Electrician auto / Vopsitor auto

Candidatul ideal
  • Studii medii;
  • Minimum 2 ani experiență pe un post similar (mecanic auto / tinichigiu auto / electrician auto / vopsitor auto);
  • Calificare in domeniu;
  • Permis auto categoria B;
  • Ablități: atenție la detalii, asumare responsabilitate, lucru în echipă.
Descrierea postului
  • Executarea lucrărilor de mecanică / tinichigerie / electrică / vopsitorie conform comenzilor de atelier;
  • Respectarea tehnologiei reparațiilor și condițiile de calitate impuse de către normativele constructorului;
  • Completarea comenzii de reparație conform operațiilor efectuate la autovehiculul aflat în reparație și semnarea documentelor la finalizarea lor;
  • Completarea cererilor de aprovizionare cu piese de schimb și consumabile conform necesarului rezultat din comanda de reparație;
  • Efectuarea controlului final la terminarea ciclului de reparație pentru a se asigura de calitatea lucrărilor.
Beneficii
  • Un mediu de lucru plăcut, profesionist ți dinamic;
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională;
  • Pachet salarial motivant: salariu fix + bonus legat de performanță + alte beneficii.

Consilier service Caroserie

  • Studii superioare tehnice (de preferat Autovehicule rutiere);
  • Experiență de minim 2 ani într-o poziție similară;
  • Cunoașterea și înțelegerea activității de service auto;
  • Cunoștințe tehnice de bază;
  • Cunostințe Audatex;
  • Abilități de comunicare scrisă și verbala;
  • Abilități de organizare, planificare;
  • Abilități de vânzare, negociere;
  • Abilități de consiliere, putere de convingere;
  • Pasionat de domeniul auto;
  • Dorință de învățare;
  • Cunoștințe de limba engleza (tehnic);
  • Cunoștințe temeinice de operare pe computer (minim Office).
  • Programarea clienților în service;
  • Întocmirea devizelor estimative, normarea contractelor de reparație (în Audatex);
  • Solicitarea acceptelor de plată / intrare în reparație sau a documentelor lipsă de la dosar;
  • Deschiderea dosarelor de daună pentru societățile cu care avem o înțelegere în acest sens;
  • Înlocuirea consilierul de service caroserie în perioadele de absență:
  • Prezentarea serviciilor și facilităților de service, în vederea vânzării produselor de service ale companiei;
  • Consilierea clienților privind modul de desfășurare a reparației și lucrările care sunt recomandate pentru remedierea defecțiunilor autoturismului;
  • Estimarea costurilor comenzii;
  • Încheierea Contractului de Service;
  • Recepționarea și inspecția preliminară (vizuală) a mașinii;
  • Livrarea autoturismului și instruirea clientului după efectuarea inspecției finale - care confirmă efectuarea tuturor lucrărilor solicitate de client.
Beneficii

Poți veni și tu în echipa INTERNATIONAL MOTORS GROUP! Completează formularul de mai jos sau trimite un CV și o scrisore de intenție la adresa de e-mail hr@imotors.ro. Aplicațiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidații selectați vor fi contactați.